TMA TURKEY I FOYDER

 • İSTANBUL
 • info@tma-turkey.org
 • +90 531 280 79 33

Neden Sertifikalı Olmalıyım

TMA Turkey Foyder Sertifikasyon Programına Hoş Geldiniz!

Sertifikalı Danışmanlığa Doğru: Güvenilir Bir Adım

Danışmanlık, günümüzün karmaşık ve sürekli değişen dünyasında her zamankinden daha önemli bir rol oynamaktadır. Bu program, Türkiye’deki finansal ve operasyonel danışmanlığı geliştirmeyi ve danışmanlık hizmetini profesyonelleştirerek kalitesini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Sertifikalı Geri Dönüş Analisti (CTA) ya da Sertifikalı Geri Dönüş Profesyoneli (CTP) unvanını kazandığınızda, yalnızca sektörünüze değil, aynı zamanda genel olarak iş dünyasına yetkinliğinizi göstermiş olursunuz.

Danışmanlık Hizmetlerinde Mükemmelliğe Ulaşın!

TMA Turkey Foyder, uluslararası standartlarda sertifikasyon programı ile danışmanlık sektöründe yeni bir çığır açıyor. Bu program, danışmanların bilgi ve becerilerini belgelemelerine, sektörde tanınırlık kazanmalarına ve kariyerlerini geliştirmelerine olanak tanır. Aynı zamanda danışmanlık hizmeti alacak kişi ve kuruluşlara güvenli bir ortamda iş ilişkisi kurma imkanı sunmayı amaçlamaktadır.

Neden Önemli?: 

En İyi Olmak için En İyilerin Olduğu Yerde Ol!

Danışmanlara:

 • Uluslararası Tanınırlık: Alacağınız sertifika Turnaround Management Association (TMA) akreditasyonuna sahiptir.
 • Profesyonellik: Sertifikalı danışmanlar, etik ilkeler ve değerlere bağlılıklarını belgelerler.
 • İtibar: Sertifikalı danışmanlar, müşteriler tarafından daha güvenilir kabul edilir.
 • Rekabet Avantajı: Belgelenmiş yetkinliğinizi ve uzmanlığınızı belgeleyerek sizi diğer meslektaşlarınızdan ayırır ve tercih edilme gücünüzle yeni iş imkanlarına erişimi kolaylaştırır.
 • Mesleki Gelişim: Sertifikasyon programı, danışmanların bilgi ve becerilerini güncel tutmalarını ve geliştirmelerini sağlar.

Danışmanlık Hizmeti Alan Kişi ve Kuruluşlara:

 • Doğru Danışman Seçimi: Geniş profesyonel havuzundan ihtiyaca uygun seçimi yapma şansı 
 • Kaliteli Hizmet: En güncel bilgi ve becerilere sahip oldukları belgelenen danışmanlardan daha kaliteli hizmet alma imkanı
 • Güvenli İş Birliği: Etik ilkelere ve mesleki standartlara uymayı taahhüt eden profesyonellerle iş birliği kurma şansı
 • Daha İyi Sonuçlar: Danışmanlık hizmeti alan kişi ve kuruluşların hedeflerine ulaşmalarına hizmet eden ölçülebilir sonuçlara ulaşma imkanı

 

TMA Turkey Foyder ve Sertifikasyon Gözetim Komitesi fırsat eşitliği ilkelerini desteklemektedir. Sertifikasyon Programı kapsamındaki sınav ve sertifikasyona yönelik uygunluk kriterleri, yaş, ırk, renk, din, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsel kimlik, soy, ulusal veya etnik köken, gazilik durumu veya engellilik durumuna bakılmaksızın tüm başvuru sahiplerine eşit şekilde uygulanır.

Nasıl Sertifikalı Olurum?

Hemen başvuruda bulunun ve danışmanlığınızı sertifikayla güçlendirin!

Aşağıdaki şartları taşımanız halinde sertifikasyon sürecinizi hem esnek hem de kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. 

 

CTA Sertifikasyonu İçin:

 • En az lisans derecesine sahip olmak
 • Belirli bir alanda en az 5 yıllık iş deneyimine sahip olmak
 • TMA Turkey Foyder’in belirlediği etik ilkeler ve değerlere uymak

CTP Sertifikasyonu İçin:

 • En az lisans derecesine sahip olmak
 • Asgari 4 yıl aktif olarak aşağıdaki alanlardan herhangi birisinde görev yapmış olmak;
  • Finansal, operasyonel yapılandırma ve/veya danışmanlık
  • Finansal kurum ve kuruluşlarda üst düzey yönetim ve/veya denetim
  • Hukuki danışmanlık (Konkordato ve finansal yapılandırma alanında)
  • Kredi analiz, kredi tahsis, izleme, yapılandırma
 • Başvuru tarihi itibarıyla asgari 10 yıl deneyim.
 • TMA Turkey Foyder’in belirlediği etik ilkeler ve değerlere uymak

 

Şimdi Başvurunuza Geçebilirsiniz

 1. Başvuru: Başvuru dosyanızı (*)  hazırlayarak Başvuru Sürecini başlatabilirsiniz. Başvuru Formunu online olarak doldurabilir ve ….. TL tutarlı geri ödemesiz başvuru ücretini yatırabilirsiniz.
 2. Değerlendirme: Başvurunuz, TMA Turkey Foyder Sertifikasyon Alt Komitesi tarafından değerlendirilecektir.
 3. Eğitim: Akademimizin hazırladığı eğitim modülleri ile eğitim kredinizi tamamlayarak sınavlara hazırlanabilirsiniz.
 4. Sınav: Başarılı olmak için Muhasebe, Finans, Hukuk ve Yönetim İlkelerinden oluşan Sertifikasyon Sınavını geçmeniz gerekmektedir.
 5. Değerlendirme ve Sertifikasyon: Sınavı geçmeniz halinde, Başvurunuz ve Sınav Sonuçlarınız Sertifikasyon Alt Komitesi Tarafından değerlendirilecek ve gerçekleşecek mülakat süreci sonunda uygun bulunmanız halinde TMA Turkey Foyder Sertifikalı Danışman ünvanı alacaksınız.

(*) Uygunluğu belgelemek için deneyim belgelerini  Büyükdere Cad. No:126 C Blok Kat:7 Özsezen İş Merkezi Esentepe-Şişli/İSTANBUL adresine gönderin.

Sertifikasyon Gözetim Komitesi (SERKOM)

Sertifikasyon Gözetim Komitesi (SERKOM), TMA Turkey FOYDER tarafından, kurumun misyon ve vizyonu çerçevesinde sertifkasyon faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla oluşturulan özerk bir yapıdır. 

CTA ve CTP sertifkasyonuna ilişkin süreç ve onayların yönetimine liderlik eder. Sertifikasyona ilişkin sürekli eğitim süreçlerinde yer alması gereken bilgi kaynaklarını, sertifikasyon sınav süreçlerini ve sertifika standartlarını onaylar.

SERKOM Üyelerimiz:

Standartlar Alt Komitesi; CTP ve CTA sertfikasyon süreçleri ile etik ve diğer profesyonel standartların oluşturulması ve başvuruların incelenmesini yönetir.

Sertifikalı Finansal ve Operasyonel Yapılandırma Profesyoneli veya Sertifikalı Finansal ve Operasyonel Yapılandırma Analistinin belirlenen etik ve profesyonel standartları ihlal ettiğine dair herhangi bir iddiayı da inceleyerek değerlendirir. 

Standartlar Alt Komitesi, CTP ataması için tüm başvuru sahiplerinin başvurularını gözden geçirecek sertifikasyon kural ve düzenlemelere uygun olarak SERKOM onayına sunar. 

SAK Üyelerimiz:

Hakan Çağlar Başkan

Önder Yılmaz Üye

Cumhur Mete Eryaşar Üye

Serkan Yağmur Üye

Orhan Turan Üye

Fahrettin Şefik İyibilin Üye

Sedat Tarlacı